Neurodynamiczny trening sportowy.
info: [email protected] tel. 609 498 085
Szkolenie trenerów sportowych,
trenerów przygotowania motorycznego, trenerów personalnych, instruktorów fitness.
Sprawność mięśni zależy od aktywizacji układu nerwowego.
Wykorzystaj torowanie neurologiczne i popraw wyniki!
Absolutna nowość na rynku szkoleniowym w Polsce!
Chcesz trenować siłę, moc lub szybkość? A może przeprowadzić trening techniczny? Włączenie treningu neurodynamicznego poprawi efekty, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo twojego ciała. Dotychczas neurodynamikę wykorzystywano w rehabilitacji, obecnie wykorzystanie jej w treningu sportowym przynosi mnóstwo korzyści.
Trening neurodynamiczny to aktywowanie układu nerwowego, który decyduje o sprawności mięśni i ich możliwości odpowiedzi na bodziec treningowy. W szczególności podczas rozgrzewki, często koncentrujemy się na mięśniach, stawach lub powięziach, które jednak są narzędziem wykonawczym. Działanie mięśnia rozpoczyna się od impulsu nerwowego, dlatego nerw będzie decydował o sposobie i jakości reakcji. Bez aktywacji nerwów, tracimy swoje możliwości, aparat ruchu nie zadziała w optymalny sposób. Ponadto, reakcja może być nieadekwatna do sytuacji, narażając ciało na urazy i kontuzje. Chcąc w pełni wykorzystać potencjał motoryczny, układ nerwowy musi być aktywny.
Nie spotkałeś się wcześniej ze sportowym treningiem neurodynamicznym? Nic dziwnego, była to metoda zarezerwowana dla wąskiego kręgu profesjonalistów! Teraz mamy okazję poznać szczegóły! Szkolenie poprowadzi dr Piotr Bursiewicz, który wprowadził neurodynamikę do treningu polskich lekkoatletów, wybitnie przyczyniając się do zdobycia złotych medali na ostatnich Mistrzostwach Świata i Europy. Znakomity specjalista w zakresie przygotowania motorycznego i rehabilitacji.
TEMATYKA (część teoretyczna i praktyczna):
1. Wprowadzenie do neurodynamicznego treningu sportowego
- Założenia treningu neurodynamicznego
- Podstawy teoretyczne pracy na układzie nerwowym
- Omówienie powiązań między układem nerwowym a mięśniowo-ścięgnisto-stawowym
2. Praca na przestrzeniach i otworach międzykręgowych – warsztat praktyczno-teoretyczny
- Zasady pracy na poszczególnych odcinkach kręgosłupa
- Odcinek szyjny kręgosłupa – zajęcia praktyczne
- Odcinek piersiowy kręgosłupa – zajęcia praktyczne
- Odcinek lędźwiowy kręgosłupa – zajęcia praktyczne
- Naprężanie rdzenia kręgowego i konwergencja – zajęcia praktyczne
3. Torowanie neurologiczne kończyny dolnej – warsztat praktyczno-teoretyczny
- Torowanie części bliższej i dalszej nerwu kulszowego
- Torowanie części bliższej i dalszej nerwu zasłonowego
- Torowanie części bliższej i dalszej nerwu udowego
- Torowanie części bliższej i dalszej nerwu strzałkowego wspólnego
- Torowanie części bliższej i dalszej nerwu piszczelowego
- Torowanie części bliższej i dalszej nerwu łydkowego
4. Torowanie neurologiczne kończyny górnej – warsztat praktyczno-teoretyczny
- Torowanie nerwu pachowego
- Torowanie nerwu promieniowego
- Torowanie nerwu łokciowego
- Torowanie nerwu skórno-mięśniowego
5. Torowanie ogólne
- Zasady torowania neurologicznego w trudnych warunkach
- Warsztat praktyczny torowania neurologicznego w trudnych warunkach
UPRAWNIENIA UCZESTNIKA KONFERENCJI:
Konferencja spełnia wymagania dotyczące kursów doskonalenia zawodowego nauczycieli.
(na podstawie Ustawy Prawo Oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, 1078, 1287, 1680, 1681, 1818, 2197 i 2248. Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm. Ustawy Karta Nauczyciela z dn. 26 stycznia 1982 r. Dz. U. z 2019 r. poz. 2215.)
Po konferencji uczestnicy otrzymują:
- zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej o ukończeniu kursu,
(Dokument wydawany na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych)
- certyfikat uczestnictwa,
(Dokument wydawany na podstawie Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku, Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.)
DATA/MIEJSCE:
05.2019 dokładny termin do ustalenia,
Czas trwania: godz. 9.00-16.30
Koszt: 490 zł
Płatność przelewem na konto COACHING SPORT mBank 25 1140 2004 0000 3302 3130 5190. Tytuł przelewu: Torowanie, imię i nazwisko uczestnika, miasto szkolenia. Zaksięgowanie wpłaty jest warunkiem przyjęcia zgłoszenia na szkolenie. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.
KORZYŚCI: Układ nerwowy zarządza systemem ruchu. W przygotowaniu motorycznym często koncentrujemy się na aparacie ruchu, a pamiętajmy, że układ mięśniowo-ścięgnisto-stawowy jest elementem wykonawczym, natomiast elementem sterującym, czyli decydującym o aktywności i sposobie wykorzystania mięśni jest układ nerwowy. To właśnie jego aktywacja będzie decydująca dla wykorzystania potencjału motorycznego.
Torowanie neurologiczne wykorzystywane jest w rozgrzewce, odpowiednio przygotowując ciało do wysiłku, również podczas przerw lub oczekiwania na wejście na boisko, kiedy podtrzymuje gotowość do wysiłku. Wykorzystywane w cool down przyspiesza powysiłkową regenerację. Torowanie neurologiczne znacząco wpływa na spadek ilości urazów i kontuzji.
Na szkoleniu poznasz zasady treningu neurodynamicznego, aktywującego układ nerwowy.
Wykładowca
Piotr Bursiewicz
Piotr Bursiewicz – trener przygotowania motorycznego, rehabilitant i coach sportowy. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej i pooperacyjnej. Współautor złotych medali i rekordów świata polskich lekkoatletów w ostatnich latach.
Uczestnik licznych kursów i szkoleń krajowych oraz międzynarodowych z zakresu radiologii, rehabilitacji (terapii manualnej, osteopatii, chiropraktyki, terapii ruchem i wielu innych) m.in. w RPA, Tajlandii, Niemczech, Chinach, Norwegii. Wykładowca na konferencjach, warsztatach i sympozjach, brał czynny udział w 40 operacjach ortopedycznych.
Obsługuje zawodników różnych dyscyplin; biegaczy, wieloboistów, kajakarzy, pływaków, tancerzy, kulturystów i zawodników sportów walki. Wdrożył nowatorski system pracy z zawodnikami różnych dyscyplin opierający się na trzech kluczowych elementach: szczegółowej diagnostyce, indywidualnie dobranych zabiegach terapeutycznych i edukacji w zakresie świadomości ciała i autoterapii. Skuteczne połączenie tych elementów przyczyniło się do wyraźnej poprawy wyników i samopoczucia zawodników, a także zmniejszenia występowania kontuzji i urazów.
Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Mięśni i Więzadeł oraz komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. RehaBursiewicz jest oficjalnym partnerem m.in. Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Harmonogram:
9.00-10.00 | Wprowadzenie do neurodynamicznego treningu sportowego. |
10:00-10:10 | Przerwa kawowa |
10:10-11.10 | Praca na przestrzeniach i otworach międzykręgowych – warsztat praktyczno-teoretyczny. |
11:10-11.20 | Przerwa kawowa. |
11:20-13:20 | Torowanie neurologiczne kończyny dolnej – warsztat praktyczno-teoretyczny. |
13:20-14:20 | Przerwa obiadowa. |
14:20-15:50 | Torowanie neurologiczne kończyny górnej – warsztat praktyczno-teoretyczny. |
15:50-16:00 | Przerwa kawowa. |
16:00-16:30 | Torowanie ogólne. |
16:30 | Zakończenie. |
WARUNKI UCZESTNICTWA:
- Wszyscy zainteresowani,
- Brak przeciwwskazań zdrowotnych i lekarskich do udziału w kursie,
Uczestnicy szkolenia biorą udział w części praktycznej (wymagany jest strój sportowy). Istnieje możliwość zwolnienia z udziału w części praktycznej po uprzednim kontakcie pod nr tel: 609 498 085.
ODPŁATNOŚĆ:
- koszt uczestnictwa: 490 zł,
- płatność przelewem na konto COACHING SPORT mBank 25 1140 2004 0000 3302 3130 5190. Tytuł przelewu: Torowanie, imię i nazwisko uczestnika, miasto szkolenia. Zaksięgowanie wpłaty jest warunkiem przyjęcia zgłoszenia na szkolenie. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.
- zainteresowanym wystawiane są faktury za usługę szkoleniową
PROCEDURA ZGŁOSZENIA:
- Wyślij zgłoszenie Kliknij ikonę poniżej.
Wyślij zgłoszenie już dziś!
Ilość miejsc jest ograniczona.