Współczesna gimnastyka fundamentem prawidłowego rozwoju
info: [email protected] tel. 609 498 085
Zamów kurs. Przyjedziemy do twojej szkoły!
Korzyści:
- treść jest dostosowana do twoich potrzeb,
- termin i czas trwania ustalamy w zależności od zapotrzebowania,
- podczas szkolenia integrujesz zespół nauczycielski ;)
- oszczędzasz czas, nie podróżując na kurs,
- otrzymasz niską cenę za osobę (80 PLN/osoba z 30 uczestnikami)
Zaproś sąsiednie szkoły. Większa grupa to więcej zabawy :)
Warunki ogólne:
Orientacyjny czas trwania - 3 godziny,
Koszty: ok 2400 zł brutto,
Zapewniasz obiekty sportowe.
Wszystkie kursy są zgodne z aktualną podstawą programową.
Zapraszamy do kontaktu na [email protected] lub telefonicznie 609 498 085,
Konferencja organizowana jest pod patronatem Polskiego Związku Gimnastycznego.
Tematyka (część teoretyczna i praktyczna):
- Technika wykonania i metodyka nauczania ćwiczeń gimnastycznych.
Opis fazowej struktury ruchu ćwiczeń gimnastycznych z uwzględnieniem kluczowych elementów techniki sportowej. Metodyka nauczania ćwiczeń gimnastycznych z uwzględnieniem metod aktywnych, takich jak heurystyczna czy mnemotechniczna, które aktywizują wewnątrzpochodne źródła informacji.
- Przygotowanie gimnastyczne jako fundament rozwoju w innych dyscyplinach sportu.
Specyfika przygotowania technicznego rozpatrywanego jako proces i stan wytrenowania na poszczególnych etapach szkolenia. Etap wszechstronny - szkoła ruchów, etap ukierunkowany - specjalne przygotowanie techniczne, etap specjalny - technika ćwiczeń startowych.
- Nabór perspektywicznych gimnastyków i selekcja do odpowiednich konkurencji.
System sportowego naboru gimnastyków i badań kontrolnych pozwala określić zarówno umiejętności dziecka, jak również umożliwia odkrycie jego zdolności do rozwiązywania czynności ruchowych, twórczości ruchowej, umiejętności panowania nad swoimi nawykami ruchowymi w kolejnych etapach szkolenia.
- Nauczanie ćwiczeń gimnastycznych z wykorzystaniem nowych dydaktycznych schematów i technologii. Ochrona, pomoc i „prowadzenie” przy wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych.
Fazy kształtowania nawyku ruchowego. Faza I - elementy kształtowania wyobrażeń ruchowych – początkowego nauczania ćwiczeń sportowych, faza II - elementy pedagogicznej technologii pogłębionego nauczania ćwiczeń sportowych złożonych koordynacyjnie, faza III – elementy pedagogicznej technologii umocnienia i dalszego udoskonalenia ćwiczeń sportowych złożonych koordynacyjnie.
- Biomechaniczna analiza ćwiczeń gimnastycznych. Identyfikowanie powstających błędów w ruchach sportowca i usuwanie nieprawidłowości.
Kinematyczne wskaźniki determinujące jakość wykonania techniki sportowej i możliwość transmisji energii z jednego segmentu ciała na drugi. Sterownicze i pomocnicze ruchy zawodników w trakcie wykonania ćwiczeń gimnastycznych.
UPRAWNIENIA UCZESTNIKA KONFERENCJI:
Konferencja spełnia wymagania dotyczące kursów doskonalenia zawodowego nauczycieli.
(na podstawie Ustawy Prawo Oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, 1078, 1287, 1680, 1681, 1818, 2197 i 2248. Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm. Ustawy Karta Nauczyciela z dn. 26 stycznia 1982 r. Dz. U. z 2019 r. poz. 2215.)
Po konferencji uczestnicy otrzymują:
- zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej (wraz z suplementacją) o ukończeniu kursu,
(Dokument wydawany na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych)
- certyfikat uczestnictwa,
(Dokument wydawany na podstawie Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku, Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.)
DATA/MIEJSCE:
do ustalenia
Adres:
Dokładny adres zostanie podany przed konferencją.
Czas trwania: do ustalenia
Koszt: 120 zł
Płatność gotówką na miejscu lub (dla szkół) przelewem w terminie 14 dni po konferencji.
Zbierz 5 osób, udział w kursie otrzymasz gratis!
KORZYŚCI: Dane Ministerstwa Zdrowia są alarmujące, z roku na rok coraz więcej dzieci ma wady postawy, wynikające z prowadzenia siedzącego trybu życia. Wzmacnianie mięśni posturalnych, nauka płynności i koordynacji ruchu za pomocą ćwiczeń gimnastycznych są najlepszym sposobem na odwrócenie tego stanu rzeczy i pozwalają na harmonijny rozwój w wieku szkolnym. Jakie elementy wykorzystuje się we współczesnej gimnastyce? Swoją wiedzę przekażą doświadczeni trenerzy i wykładowcy, dr Tomasz Niźnikowski i dr Waldemar Wiśniowski.
Wykładowca
Tomasz Niźnikowski
prof. Tomasz Niźnikowski – trener I klasy gimnastyki sportowej, doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, profesor AWF w Warszawie. Wykładowca międzynarodowych konferencji m.in. „Modern methods of motor learning in physical education…”, „Current Trends in Sports Training and Performance”. Jest autorem i współautorem ponad 100 prac naukowych z zakresu techniki sportowej, utrzymania równowagi ciała i uczenia się czynności ruchowych o złożonej strukturze ruchu. Redaktor w czasopiśmie „Polish Journal of Sport and Tourism”.
Harmonogram:
od godz. 8.30 | Rejestracja uczestników |
9.00-10.30 | Wykład teoretyczny |
10.30-11.00 | Przerwa kawowa |
11.00-13.30 | Ćwiczenia praktyczne |
13.30 | Rozdanie certyfikatów uczestnictwa |
13.30-14.00 | Dla zainteresowanych zaliczenie w formie pisemnego testu sprawdzającego wiedzę nabytą na konferencji, uprawniające do otrzymania zaświadczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej o ukończeniu kursu. |
14.00 | Rozdanie zaświadczeń Ministerstwa Edukacji Narodowej. |
WARUNKI UCZESTNICTWA:
- Wszyscy zainteresowani,
- Brak przeciwwskazań zdrowotnych i lekarskich do udziału w kursie,
Uczestnicy szkolenia biorą udział w części praktycznej (wymagany jest strój sportowy). Istnieje możliwość zwolnienia z udziału w części praktycznej po uprzednim kontakcie pod nr tel: 609 498 085.
ODPŁATNOŚĆ:
- koszt uczestnictwa: 120 zł,
- płatność gotówką na miejscu lub (dla szkół) przelewem w terminie 14 dni po konferencji.
- zainteresowanym wystawiane są faktury za usługę szkoleniową,
- zgodnie z zapisami regulaminu (§11 ust. 4, 5) w przypadku rezygnacji z udziału, proszę o informację w stosownym terminie.
WYMAGANIA EGZAMINACYJNE:
- Uczestnictwo w konferencji uprawnia do otrzymania Certyfikatu,
- Uczestnictwo w konferencji i zaliczenie testu uprawnia do otrzymania zaświadczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej.